W dniu 28 listopada, z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia szkołom wchodzącym w skład ZSCKR w Studzieńcu, odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie. Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy uczące się w naszej szkole.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test zawierający zadania otwarte i zamknięte, dotyczące życia i działalności Wincentego Witosa. Najlepszy wynik, z wyraźną przewagą osiągnęła klasa II TR (Ł. Grubalski i B. Maciejewski), miejsce drugie zajęła klasa I TRM (M. Stankiewicz i P. Łukasiak), a trzecie kl. III TR (P. Trębiński i M. Stachurski).
Konkurs stał się okazją do nawiązania współpracy z Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach poprzez wpisanie naszej szkoły na listę szkół im. Witosa. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że z tej okazji do całej społeczności szkolnej skierował list prawnuk W. Witosa, pan Marek Steindel.