Pod egidą fundacji DKMS Polska po raz drugi zorganizowaliśmy  w naszej szkole akcję pod hasłem „Komórkomania”.  Każdego roku w Polsce i na świecie przybywa tysięcy chorych na białaczkę. Bardzo często jedynym lekarstwem dla nich jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku od zdrowego,

niespokrewnionego dawcy. Nasza akcja miała na celu właśnie rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Głównym organizatorem był Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem p. E. Jagodzińskiej. Rejestrację poprzedziła akcja informacyjna w szkole oraz przeszkolenie wolontariuszy w zakresie właściwego przeprowadzenia Dnia Dawcy. Ósmy grudnia 2017r. był finałem naszego przedsięwzięcia. W specjalnie przygotowanej sali do stanowisk rejestracyjnych zgłosiło się 22 chętnych (18 osób z ZSCKR w Studzieńcu i 4 osoby z LO PUL Sierpc), bijąc tym samym rekord poprzedniej edycji (20 osób). Największy sukces to fakt, że udało się zachęcić taką grupę ludzi do ratowania życia innym – a to był najważniejszy cel naszej akcji.