"Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona"

W dniu 10.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii związanej z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to swoista lekcja patriotyzmu, prześledziliśmy dzieje Ojczyzny i świata od roku 1772 do współczesności. Odwaga wykuwana przez rozbiory, wojny, rewolucje, totalitaryzm doprowadziła nas do dzisiejszej silnej pozycji w Unii Europejskiej i świecie.

Poprzez słowa wielkich artystów staraliśmy się przypomnieć, czym jest miłość do kraju, obowiązek wobec niego, odpowiedzialność za siebie i innych. Najważniejsze jednak to pamiętać, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze, że trzeba o nią dbać, otaczać szacunkiem przeszłość i tych, którzy za wolną ojczyznę zapłacili najwyższą cenę. To ich odwadze, poświęceniu i przelanej krwi zawdzięczamy silny i niepodległy kraj. Akademię przygotowali uczniowie klas: I TRM, II TŻ, II TRM, III TMR, III TR i IV TŻ pod opieką pani Małgorzaty Gruk.
Po akademii rozstrzygnięto również konkursy związane z Dniem Patrona szkoły – Wincentego Witosa, przygotowane i przeprowadzone przez panią Edytę Jagodzińską.
Do konkursu teoretycznego przystąpiło 11 dwuosobowych zespołów, a laureatami zostali:

  • I miejsce – Daria Słabkowska i Gabriel Chojnacki z kl. I TŻ
  • II miejsce – Weronika Popis i Klaudia Domżałowicz z kl. II TŻ
  • III miejsce – Paweł Grotkowski i Jakub Budka z kl. II TRM.

W konkursie plastycznym inspirowanym życiem i działalnością Witosa nagrodzono czterech uczniów. Nagrodę główną otrzymali: Sandra Bogucka z kl. I TŻ i Wojciech Trzciński z kl. IV TŻ, a wyróżnienia Natalia Wasilewska z kl. IV TŻ i Natalia Sypniewska z kl. I TŻ.
Nagrodzeni również zostali zwycięzcy Szkolnego Turnieju w warcaby 64-polowe. W kategorii dziewcząt puchary otrzymały: Ilona Parzych, Paulina Słabkowska i Agata Churska, w kategorii chłopców puchary powędrowały do Łukasza Bilickiego, Michała Głodowskiego i Mariusza Pankowskiego.

 

Więcej zdjęć.