Dziewiętnastego września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do położonych pod Poznaniem Bednar, by uczestniczyć w corocznej wystawie sprzętu rolniczego. Jak zwykle organizatorzy zaskoczyli zwiedzających zasięgiem imprezy. Kilka godzin to zdecydowanie za mało, by zapoznać się z ofertami setek firm i obejrzeć nowoczesne maszyny.

Impreza ma charakter plenerowy i jest największą tego typu w Europie, a organizowana jest od 1999 roku. Obecnie wystawa ma charakter kompleksowy i jest to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło ofert wszystkich czołowych producentów z branży, jednak AGRO SHOW to nie tylko maszyny i urządzenia, ponieważ swą ofertę prezentowali również producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych związanych z rolnictwem. W sumie w wystawie wzięło udział blisko 800 wystawców z 20 krajów. Każdego roku impreza przyciąga około 150 tysięcy zwiedzających, którzy prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mają możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, konkursach, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji związanych z rolnictwem, uczestniczenia w sesjach i seminariach. Pierwszy dzień XVI edycji AGRO SHOW minął pod znakiem zmiennej pogody. Pogodny poranek przemienił się niestety w dość deszczowe popołudnie. Jednak nie na tyle deszczowe by popsuć plany i dobry nastrój wszystkich uczestników AGRO SHOW. Bez przeszkód odbyły się wszystkie zaplanowane punkty pierwszego dnia Wystawy. Rozstrzygnięto rywalizację w konkursach Mechaniki na Medal i Młody Mechanik na Medal.
Bez przeszkód odbyły się pokazy maszyn, a ponad pięćdziesiąt drużyn rywalizowało w zabawie terenowej AGRO SHOW GRA. Najlepsi uporali się z zadaniami w krócej niż jedną godzinę. Gościem honorowym była Pani Zofia Szalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszym uczniom humory dopisywały, choć trzeba było wstać o 4.00 rano. Mamy nadzieję, że za rok również nie zabraknie atrakcji, a my tam będziemy.

Przygotował: Zespół Redakcyjny M Gruk E Jagodzińska