W ramach akcji Ogólnopolskie Wybory Książek 19 marca w naszej szkole odbyły się Wybory Książek 2015 . Wzięło w nich udział 158 osób, w tym 138 uczniów i 20 pracowników szkoły. Wszystkie kupony do głosowania zostały wypełnione co najmniej dwoma tytułami książek.

Wybory książek

Wśród głosów pracowników pojawiło się ok. 40 tytułów. Obok popularnych pozycji - Pięćdziesięciu twarzy Greya, Wilka z Wall Street czy Złodziejki książek pojawiła się klasyka polskiej literatury - Ogniem i Mieczem i Pan Tadeusz oraz zupełnie” z innej beczki – Kodeks drogowy.
Głosy uczniów to wachlarz ponad 100 pozycji, wśród których najpopularniejszym tytułem jest Pięćdziesiąt twarzy Greya, a kolejne miejsca zajmują Kwiaty na poddaszu oraz Pamiętnik narkomanki. Z analizy tytułów wynika, że nasi uczniowie czytają głównie książki obyczajowe, jest też trochę fantastyki i poradników, no i oczywiście (ku uciesze polonistów) lektury. Co prawda niektórzy wymieniali książki dawno przeczytane (chyba jeszcze w podstawówce) typu Pinokio, Chłopcy z Placu Broni czy Kubuś Puchatek, ale znajdziemy też pozycje obowiązujące w szkole średniej jak Pan Tadeusz, Tango czy Ferdydurke.
Wybory Książek zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu, pod opieką p. E. Jagodzińskiej.