Turniej Wiedzy Rolniczej "Od pola do stołu" rozstrzygnięty.

Grupa 35 uczniów szkół podstawowych zmierzyła się z zagadnieniami dotyczącymi produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, weterynarii oraz mechanizacji.
Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej, do której zakwalifikowało się 6 uczestników z najwyższą liczbą punktów z pierwszego etapu. Poziom był bardzo wyrównany, ostateczne miejsca rozstrzygnęła dogrywka.
Oczekując na wyniki pierwszego etapu goście zostali oprowadzeni po szkole, internacie oraz gospodarstwie szkolnym. Zapoznali się z bazą dydaktyczną i zakresem działania naszej placówki.
Po spacerze na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Na zakończenie wręczono wszystkim uczestnikom pamiątkowe nagrody rzeczowe.
Trójka finalistów z największą ilością punktów otrzymała sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ok. 1300 zł.
Dla nich także została ufundowana wycieczka do zakładu olejarskiego PRS Rutkowski, gdzie poznają specyfikę tłoczenia oleju rzepakowego.
Dziękujemy za udział w turnieju.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Zapraszamy za rok.